Zpět

Jakou hadici použít pro odsávání při obrábění dřeva?

Přidal: Počet shlédnutí: 737

Je dost možné, že v naší nabídce tápete z důvodu široké škály typů hadic pro odsávání ve dřevozpracujícím průmyslu. V tomto článku se pokusíme vysvětlit, jaké jsou hlavní rozdíly mezi hadicemi v této rubrice.

Jakou hadici použít pro odsávání při obrábění dřeva?

V první řadě bychom si měli říct, k jakému účelu jsou hadice PUR používány. Díky unikátním vlastnostem termoplastického polyuretanu (TPU) z kterého hadice vyrábíme (není to stejný materiál, který se používá například pro výrobu matrací) jsou hadice schopny odolávat vysokému opotřebení při odsávání abrazivních částic, jako jsou například piliny, hobliny, prach, písek atd. Tato schopnost je často spojená s tvrdostí materiálu. TPU má užasnou vlastnost, která mu dovoluje právě využití pro naše hadice RONDO PUR - vysoce elastický a zároveň odolný proti otěru.

Odsávací hadice RONDO PUR bychom si měli rozdělit do dvou kategorií z hlediska konstrukce.

1. Jako první jsou označovány hadice Folie. Tyto hadice vynikají perfektní flexibilitou, tedy jsou používány především tam, kde jsou požadavky pro vysokou ohebnost například stroje CNC. Další předností těchto hadic je jejich cena.

hadice dodávací       

Z těchto typů hadic jsme Vám schopni nabídnout 2 varianty o tloušťce stěny 0,4 mm a 0,5 mm

 

2. Druhou kategorií jsou hadice s vyhlazenou vnitřní stěnou. Tyto hadice díky své konstrukci snesou větší namáhání z hlediska tlaku i podtlaku, ale zároveň mají delší životnost. Délka životnosti jednotlivých typů hadic se liší tloušťkou stěny materiálu hadice mezi dráty. O co je stěna hadice silnější, o to má vyšší životnost, ale hadice je hůř ohebná.

odsávací zařízení       

Z těchto typů hadic jsme Vám schopni nabídnout varianty o tloušťce stěny 0,6 mm, 0,7 mm0,9 mm, 1,4 mm2,1 mm

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení