Zpět

Jakou hadici pro odsávání plynů při svařování?

Přidal: Počet shlédnutí: 817

V této rubrice si řekneme o výhodách a nevýhodách, vlastnostech a dalších informacích ohledně odsávacích hadic pro svařovací plyny, kde je vhodné použít hadici pro odsávání s vyšší teplotní odolností a z jakého důvodu.

Jakou hadici pro odsávání plynů při svařování?

Dnešní doba je spojená s bezpečností práce a zdraví zaměstnanců. Toto platí samozřejmě i pro zajištění vhodných podmínek při svařování, kde vznikají plyny, které mohou být zdraví škodlivé. Pro tyto účely vyrábíme hadice pro odsávání plynů vznikajících při svařování.


Jaké vlastnosti zákazníci požadují od odsávacích hadic?


V první řadě je to odolnost na plyny a zároveň dostatečná flexibilita z důvodů manipulace ramene, které drží hadici. Častým požadavkem je vysoká teplotní odolnost hadice. Tato požadovaná vlastnost je leckdy nepotřebná, protože při odsávání hadice přisává i samotný vzduch, který plyny ochladí do běžné teploty, tedy potřeba vysoké teplotní odolnosti je často zbytečná.
Vlastnost, která zbytečná není je odolnost proti jiskrám vznikajících při svařování. Z tohoto důvodu by měl materiál hadice do jisté míry vydržet takovouto práci. Nelze úplně přesně doporučit daný typ hadice pro všechny aplikace, je to dost individuální. Rozdělme si tedy základní druhy:


1. Základní hadicí používanou pro tyto účely je hadice Lutniovinyl Folie. Tyto hadice se často používají pro odsávání, jsou flexibilní, vhodné pro svařovaní plyny a cenově dostupné. Mínus těchto hadic je nízká odolnost proti jiskrám.

hadice pro odsávání svařovacích plynů     

2. Lepší variantou jsou hadice Klin Skelná tkanina B. Stěna je tvořena dvojitou skelnou tkaninou, která snese teploty do 400°C a zároveň si poradí s jiskrami.

odtah při svařování     

3. Nejlepším řešením jsou hadice Klin Vysokoteplotní C, které snesou teplotu do 500°C. Stěna hadice je vyrobena ze skelné tkaniny a vnitřek hadice je opatřen nerezovou síťkou. Díky ní se odsávací hadice nepropálí a je tedy nejvhodnější variantou pro odsávání plynů při svařování. Nevýhodou těchto hadic je jejich vysoká cena.

hadice odolná jiskrám     

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení