Zpět

Pneumatická doprava plastů

Přidal: Počet shlédnutí: 274

O potřebě moderní společnosti zabývat se plasty není pochyb. Dlouhá léta pozorovaný vzestupný trend jejich produkce prostřednictvím zavádění v mnoha oblastech a odvětvích ekonomiky přináší řadu výhod. Relativně nízká cena, snadné tvarování a jedinečné vlastnosti jsou důvody pro tak rychlý vývoj. Plasty pomáhají skladovat potraviny, zachraňují lidské životy, zlepšují energetickou účinnost budov, zvyšují potenciál úspor energie a minimalizují spotřebu paliva, čímž potvrzují svou nezbytnost v celé řadě inovací. Je však třeba mít na paměti, že celý plastikářský průmysl musí optimalizovat přínosy, kterých má být dosaženo, oceňované společností, a zároveň brát v úvahu dopad na život a životní prostředí.

Pneumatická doprava plastů

Pneumatická doprava, podávací a dávkovací systémy, mlýny, extrudéry, zařízení pro pneumatickou dopravu granulí a sušárny granulátů jsou pojmy úzce související se zpracováním plastů. Využití pohybu vzduchu vycházející z tlakového rozdílu mezi začátkem a koncem dopravního potrubí je základním způsobem dopravy sypkých materiálů. Plasty ve formě prášků a granulí, často s extrémně abrazivními vlastnostmi s různými příměsemi, se pohybují díky vysoce odolným polyuretanovým hadicím.

Společnost RONDO, která splňuje tento trend, navrhla vysoce otěruvzdorné, průhledné a odolné hadice pro pneumatickou dopravu. Vysoké nároky na pevnost hadic jsou možné díky použití hadicové technologie řady PUR MB a PUR TM, která umožňuje dobrou flexibilitu, výborné tokové vlastnosti a hlavně dlouhou životnost. Hadice RONDO PUR MB a PUR TM v těžkém (C) nebo super těžkém (SC) provedení jsou perfektním řešením pro centrální přepravu pelet a sušící systémy v plastikářském průmyslu. Vysoké teploty používané v procesu úpravy často vyžadují použití různých typů hadic a kategorie hadic PUR TM dokonale zapadá do procesu dopravy horkých granulí ze sušiček na výrobní linky. Stanice pro sušení granulátu vyžadují specializované vysokoteplotní hadice, kde se dávkuje horký vzduch pro proces sušení. V takových podmínkách jsou ideální hadice KLIN RONDO. Vysoká teplotní odolnost do 260 °C, promyšlená lehká konstrukce a flexibilita hadice zaručují rychlou a snadnou instalaci a s použitím skelné tkaniny pokryté vulkanizátem nebo teflonem poskytuje širokou škálu možných aplikací.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení